Küresel iklim değişikliği hakkında resim yarışması başlatan Alarko Carrier Kazananları açıkladığını duyurdu. Essiz resimler ile harikalar yaratan fotoğrafçılar ödüllerini aldılar.

Yarışmanın 4.’sü Hasan Güzel ile 5.’si Aytül Akbaş, birer Samsung Galaxy Tab A P550 ile ödüllendirildi; 6. sırayı alan Muhammet Ceylan ise Asus Akıllı Telefon sahibi oldu. Sıralamaya giren diğer 7 finalist Erhan Hacıisaoğlu, Caner Başer, Nuriye Çayır, Banu Diker, Arzu İbranoğlu, Ferhat İdoğ ve Sevcan Meraklı’ya ise D&R hediye kartı verildi.

Çalışanları ve yan sanayisiyle sürdürülebilirliği şirket kültürü haline getirmeyi hedefleyen Alarko Carrier’ın, çalışmalarında çevre duyarlılığını ana hedef olarak belirlediğini vurgulayan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, “Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik gelişme, sosyal gelişme ve çevre olmak üzere üç alanda şekillendiriyoruz. Yaklaşık 20 yıldır, sürdürülebilirlik konusunda para ve emek harcayan bir şirket olarak öne çıkıyoruz. Bu kapsamda 3.’sünü düzenlediğimiz “Küresel İklim Değişikliği” temalı fotoğraf yarışmasıyla, değişen iklim koşullarına dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Bu sene Instagram’a taşıdığımız yarışmada bir rekor kırılarak, 2.760’ı aşkın başvuruda bulunuldu. Katılımlarından dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyor, dereceye girenleri gönülden kutluyorum.” dedi.

Yarışmanın jürisi; Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Alsim Alarko Genel Koordinatör Yardımcısı Alper Kaptanoğlu, Sanatçı Şükran Moral, Fotoğrafçı Ani Çelik Arevyan ve Instagram Fenomeni Ahmet Erdem’den oluştu. Jüri fotoğrafları; yarışma temasına uygunluk, yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlerine göre değerlendirdi.kuresel-iklim-degisikligi-fotograf-yarismasinin-galipleri-aciklandi