3  boyutlu modelleme yapılarak binaların daha inşa edilmeden bile bittiğinde nasıl görüneceğini gösteren BIM artık Türkiye’dede yaygın bir biçimde kullanılması için çalışmalara başlandı.

autodesk-bimi-building-information-modeling-kullanacak

Autodesk, Penta Teknoloji ile birlikte bu yıl Yapı Bilgi Modellemesi süreçlerini tanıttığı, ulusal ve uluslararası uygulamaları aktardığı BIM seminerlerinin beşincisine ev sahipliği yapıyor. Katılımcılara ilk elden deneyim paylaşımı ve bilgi alışverişi imkanı sunacak etkinlik “Şimdi Türkiye’de BIM Zamanı” başlığı altında, 19 Nisan’da Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşecek.

Autodesk Türkiye Ülke Lideri Murat Tüzüm ve Autodesk Avrupa Bölgesi BIM Teknolojileri Satış Geliştirme Yöneticisi Marek Suchocki’nin katılımıyla gerçekleşecek etkinlik çok sayıda mimar, mühendis ve inşaat firma yöneticisini bir araya getirecek. Dünyada ve Türkiye’de BIM’in öneminin ve geldiği noktanın ele alınacağı etkinlikte katılımcılar bu alandaki yenilikleri öğrenme ve birbirleriyle deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacaklar. Etkinlikte Autodesk’in düzenlediği veya sponsor olduğu tasarım yarışmalarında dereceye girmiş çeşitli öğrenci BIM projeleri de fuaye alanında izlenebilecek.