Wilo firması sürdürülebilir enerji konusunda pek çok kez başarıya ulaştı. Firmanın doğa konusunda dikkatli davranması ve geleceğe dair güzel şeyler planlaması taktir edilesi bir davranış.

wilo-hatira-ormani-ile-surdurulebilir-yasama-destek-veriyor

“TEMA Vakfı’yla ortak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz”

Wilo’nun çevreci vizyonuna liderlik yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, “Hatıra Ormanı” hakkında şunları söyledi:

“Hayatın her alanını kapsayan dijitalleşme, sektörümüzün de en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Tüm cihazların akıllandığı ve birbiriyle iletişim kurmaya başladığı dijital çağda, inşaat sektörünün ve pompa sistemlerinin bu ekosistemin dışında kalması beklenemez. Günümüzün bina tasarımları ve uygulamalarını düşündüğümüzde devasa veri hacimleri ile karşılaşıyoruz. Bunların doğru yönetilmesi için de yüksek teknoloji gerekiyor.

Bir “ilke” daha imza attık

Wilo olarak uzun zamandır teknolojiye yatırım yapıyoruz. Teknoloji kullanımı ile hayatı kolaylaştırmayı ve müşterilerimiz için değer yaratmayı amaçlıyoruz. Teknoloji yatırımlarımızın son örneklerinden biri de, Yapı Bilgi Modellemesi’ne (BIM) kolay erişimi sağlayan çözümlerimiz oldu. BIM, tesislerin fiziksel ve işlevsel özelliklerinin dijital sanal sunumlarının oluşturulması ve idaresi aşamasında yapı endüstrisinde kullanılan bir tasarım ve inşa yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. BIM projelerinde kullanılan BIM içeriğine kolay erişim sağlayan dünyadaki ilk pompa sistemleri imalatçısı oldu. Konuyla ilgili detayları bültenimizin yeni sayısında ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

Çevre ekosistemine sahip çıkıyoruz

Yaz mevsimine “merhaba” dedik. Yaz aylarında pek çok güzellikle birlikte maalesef orman yangınları gibi felaketleri de yaşıyoruz. Ormanlarımız yandıkça bizim de içimiz yanıyor. Wilo olarak çevreekosisteminin korunmasına büyük önem veriyoruz. Bu vizyonumuz doğrultusunda TEMA Vakfı ile önemli bir işbirliği yaptık. TEMA Vakfı ile el ele vererek Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde “Wilo Hatıra Ormanı” adlı bir orman oluşturduk. Doğaya ve hayata değer katan projelere önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz.

En büyük projelere değer katıyoruz

Son olarak referans projelerimizden bahsetmek istiyorum. Referans projeler konusunda göğsümüzü kabartan son proje, şampiyon Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena oldu. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’da ısıtma, altyapı ve çim sulama işlemlerinin Wilo pompaları tarafından yapılıyor olması bize gurur veriyor. Wilo olarak 2016’nın ilk altı ayını yoğun ve verimli bir şekilde geride bıraktık. Yılın ikinci yarısında da hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Türkiye’de genel merkez çalışanları, 1000 kişilik büyük bir aile olan Wilo, sektörel faaliyetlerinin yanı sıra doğal varlıkların korunmasına yönelik projeler üretmeye devam edecek.

Kaynak: Wilo, E-bülten